Herní zóna

Herní ovladače můžeme rozdělit do tří základních kategorií v závislosti na žánru počítačových her, kde mají být užity. Jde o gamepady, joysticky a herní volanty.

Herní zóna

Herní ovladače můžeme rozdělit do tří základních kategorií v závislosti na žánru počítačových her, kde mají být užity.

Gamepady

Poslouží zejména hráčům akčních her, sportovních her a všude tam, kde je potřeba přesné ovládání objektu, nebo postavy. Gamepad je vybaven dvojicí ovladačů (křížového typu anebo páček) a sadou tlačítek, kterým ve hře lze přiřadit nejrůznější funkce. Provedení je mnoho a záleží na konkrétním typu. Další důležitou vlastností gamepadu je jeho kompatibilita se zařízením, ke kterému má být připojeno. Existují ovladače pouze pro herní konzole (Xbox, Playstation, Nintendo a další), pouze pro PC a některé jsou univerzální a připojíte je k oběma typům zařízení. V nabídce nalezne buď ovladače připojované pomocí kabelu (nejčastěji USB) anebo bezdrátové ovladače (2.4Ghz radiové nebo s rozhraním Bluetooth)

Joysticky 

Joysticky nejlépe využijete pro hraní her typu leteckého simulátoru, pro které se se svojí podobností s kniplem letadla/vrtulníku hodí. Tato zařízení také obsahují programovatelná tlačítka, kterým ve hrál lze přiřadit nejrůznější funkce. Kompatibilita je buď pro herní konzole nebo PC, případně univerzální pro oba typy platforem. Co se týká možnosti připojení, pak lze najít na trhu joysticky kabelové (v převážné většině s USB), joysticky bezdrátové, ať už radiové v pásmu 2.4Ghz, tak s rozhraním Bluetooth.

Herní volanty

Tyto ovladače jsou předurčeny pro hraní počítačových her typu automobilový simulátor - závodní automobilové hry. Jednodušší a levnější zařízení jsou vybaveny pouze volantem s programovatelnými tlačítky, jimž lze přiřadit libovolné funkce ve hře, složitější zařízení obsahují navíc i plynový a brzdový pedál pro pohodlné ovládání nohama, nejlepší zařízení mohou obsahovat dokonce i řadící páku. Co se týká možnosti připojení, i zde najdeme drátová a bezdrátová zařízení pro konzole, PC, případně univerzálního použití.

Všechna výše uvedená zařízení mohou také obsahovat tzv. zpětnou vazbu, kdy Vám zařízení v ruce vibruje a simuluje tak například zásah při střelbě anebo nerovnosti silničního povrchu.

  • Gamepady
    <h1>Gamepady</h1> <p>Poslouží zejména hráčům akčních her, sportovních her a všude tam, kde je potřeba přesné ovládání objektu, nebo postavy. Gamepad je vybaven dvojicí ovladačů (křížového typu anebo páček) a sadou tlačítek, kterým ve hře lze přiřadit nejrůznější funkce. Provedení je mnoho a záleží na konkrétním typu. Další důležitou vlastností gamepadu je jeho kompatibilita se zařízením, ke kterému má být připojeno. Existují ovladače pouze pro herní konzole (Xbox, Playstation, Nintendo a další), pouze pro PC a některé jsou univerzální a připojíte je k oběma typům zařízení. V nabídce nalezne buď ovladače připojované pomocí kabelu (nejčastěji USB) anebo bezdrátové ovladače (2.4Ghz radiové nebo s rozhraním Bluetooth)</p>
  • Herní volanty
    <h1>Herní volanty</h1> <p>Tyto ovladače jsou předurčeny pro hraní počítačových her typu automobilový simulátor - závodní automobilové hry. Jednodušší a levnější zařízení jsou vybaveny pouze volantem s programovatelnými tlačítky, jimž lze přiřadit libovolné funkce ve hře, složitější zařízení obsahují navíc i plynový a brzdový pedál pro pohodlné ovládání nohama, nejlepší zařízení mohou obsahovat dokonce i řadící páku. Co se týká možnosti připojení, i zde najdeme drátová a bezdrátová zařízení pro konzole, PC, případně univerzálního použití.</p>

Existuje 45 produktů.

Zobrazení 1-12 z 45 položek

Aktivní filtry