Filtrovat podle

Klávesnice

Klávesnice využíváme od počátků rozvoje osobních počítačů jako základní prostředek k jejich ovládání. Nabízíme různé druhy klávesnic, od herních, kancelářských až po speciální kompaktní a odolné klávesnice. 

Klávesnice

Základní dělení klávesnic

Kancelářské klávesnice

Jsou snad nejrozšířenější a nejběžnější typ klávesnic. Většinou se jedná o mechanické klávesnice se standardním rozložením tlačítek bez speciálních funkcí. Pokročilejší klávesnice v sobě mohou např. obsahovat i čtečku karet pro ověřování uživatele a přihlašování k systémům. Nejlépe se hodí ke psaní a jiným běžným činnostem.

Herní klávesnice

Herní klávesnice jsou vhodné pro počítačové hráče. Kromě toho, že je můžete také používat k obyčejném psaní, tak jsou vybaveny navíc speciálními programovatelnými tlačitky, které mohou spouště akce ve hrát, mohou spouštět makra a jiné naprogramované akce. Většinou herní klávesnice obsahují také podsvícení a mají atraktivní design.

Numerické klávesnice

Numerické klávesnice obsahují pouze číslicovou část a jsou vhodné všude tam, kde není nutné zadávat text. Jelikož jsou kompaktní a malé, tak se hodí všude tam, kde je nutná úspora místa a zároveň poslouží svojí funkcí k různým pokladním systémům nebo terminálům pro zadávání číselných údajů.

Odolné klávesnice

Odolné klávesnice mohou být plně voděodolné, pak jsou vyrobené celé z gumy a poslouží tak v prostředí, kde je vysoká vlhkost. Využití najdou např. v pohostinství u pokladního terminálu, kde hrozí zasažení vodou. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobené z gumy, lze je dokonce i pohodlně srolovat do ruličky.

Kompaktní klávesnice

Kompaktní klávesnice jsou vyrobené tak, aby zabíraly co nejméně místa, naleznet na nich tak minimum jiných ploch. Vetšinou mají i tlačítka s nízkým zdvihem.

Jak klávesnice připojit?

To je možné provést buď pomocí kabelu anebo bezdrátově:

Kabelové klávesnice disponují v současné době nejčastěji USB konektorem. Ten připojíte ke všem současným základním deskám.
Starší typ konektoru PS/2 dnes naleznete u menšiny klávesnic. Jde o zastaralý způsob připojení, které však podporují i některé současné moderní základní desky.

Bezdrátové klávesnice připojíte k PC buď pomocí dodávaného radiového přijímače do USB, který vysílá a přijímá v pásmu 2.4GHz. Dalším způsobem je připojení klávesnice přes Bluetooth. Obdobně, buď rozhraním bluetooth disponuje přímo Vaše základní deska anebo je potřebné dokoupit speciální bluetooth přijímač. Rozhraní bluetooth naleznete na většině notebooků.

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte