Filtrovat podle

Reproduktory

Reproduktory existují v mnoha provedeních. Při výběru reproduktoru se zaměřte na to, jak je budete používat. Pokud reproduktory chcete připojivat přímo ke zdroji zvuku, např. mobilní telefon, MP3 přehřávač, počítač apod. pak budete potřevobat tzv. aktivní reproduktory, které mají svůj vlastní zesilovač. V případě, že chcete reproduktory připojivat je svému hi-fi systému se zesilovačem, pak vystačíte s pasivními reproduktory bez zesilovací části.

Reproduktory

Při výběru reproduktorů mějte na paměti, kde budete reproduktory používat. Bude v dosahu elektrická zásuvka? Anebo má mít reproduktor svůj zdroj napájení v podobě baterie? Pak takové reproduktory můžete brát ven, na párty a pouze musíte myslet na jejich dobití.

Další otázkou je, jak takové reproduktory připojíte ke zdroji zvuku. Nabízí se zapojení pomocí kabelu, pak můžete použít například 3,5mm jack, RCA konektory, digitální koaxiální připojení, TOS link apod. Reproduktory s digitálním výstupem mohou mít svůj zabudovaný D/A převodník (převodník z digitálního zdroje na analogový signál, tak aby Vám to hrálo) nebo se mohou plně spoléhat na externí D/A převodník, který musíte vlastnit, aby vám to hrálo.

V současné době jsou bězné bezdrátové reproduktory, které se hodí pro připojení k notebooku, PDA, mobilu, MP3 přehrávači. Valná většina se spoléhá na Bluetooth. Bluetooth reporduktor bývá vybaven vlastní baterií, takže je možné si jej brát ven a užívat si hudby kdekoliv a kdykoliv.

Systémy reproduktorů pro domácí kino bývají vícekanálové, to znamená, že na nich přehrajete prostorový zvuk. Takové systémy obsahují mnoho reproduktorů a centrální subwoofer, který je vybaven vlastním zesilovačem a rozhraním pro připojení dalších reproduktorů v sestavě a disponuje rozhraním pro připojení externího zdroje. Zde záleží na způsobu jak je zpracovávání signál. Bud se jedná o digitální zpracování, pak reproduktorový systém musí být vybaven vlastním D/A převodníkem anebo musí mít uživatel vlastní D/A převodník. Čistě analogové systémy připojíte bez nutnosti takového převodníku.

Digitální systémy můžete často připojit k vícekanálovému recieveru, ten bývá vybaven vlastním D/A převodníkem. Analogové systémy nebo digitální systémy se zabudovaným převodníkem lze pak připojit často přímo k samotné televizi. Dalším typem reproduktory k televizi je tzv. Soundbar

Multiroom systémy reproduktorů jsou vybaveny centrálním prvkem, který je možno ovládat centrálně napříkla pomocí Vašeho mobilního telefonu nebo tabletu. Takový systém může být připojen i online k internetovým hudebním službám (např. Spotify, Deezer, k vlastním řešení streamování hudby - NAS systému s hudební kolekcí) apod.

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte