Filtrovat podle

Sluchátka

Ve velké nabídce sluchátek je někdo složité se vyznat. My vám poradíme, z jakého pohledu se ve sluchátkách alespoň orientovat. Podle způsobu užití je rozdělujeme na sluchátka na sport, herní sluchátka a sluchátka pro domácí poslech (neboli hifi sluchátka).

Sluchátka

Sluchátka na sport jsou kladeny nároky jak na kvalitu uchycení v uchu tak, aby nám sluchátka nevypadávala např. při běhu. Sluchátka s lehkou konstrukcí se také hodí na časté nošení venku.

Herní sluchátka jsou robustnější konstrukce a některá z nich umí zprostředkovat virtuální prostorový zvuk. Dále je praktické jejich vybavení s mikrofonem pro komunikaci mezi hráči počítačových her, případně je lze využít pro internetová volání.

Hi-Fi sluchátka nebo sluchátka pro domácí poslech je kladen důraz na kvalitu přenosu zvuku a věrnost reprodukce.

Podle typu připojení můžete sluchátka rozdělit na kabelová sluchtáka, kdy nejběžnějším konktorem je konektor 3,5mm jack, který naleznete na mnoha zařízeních jako jsou mobilní telefony, mp3 přehrávače a podobně. U hifi sluchátek zpravidla najdete konektor 6,3mm jack, který využijete u Hifi zařízení. Pro jack 3,5mm existuje redukce, která jej přetvoří na 6,3mm jack. V současné době přibývá sluchátek vybavených konektorem USB-C. Tento typ konektoru je využíván u modernějších mobilních telefonů a mnoho výrobců sluchátek na to reaguje, když některý zařízení již jack 3,5mm nevlastní. Pro tento typ digitálního připojení bud je ve sluchátkách rovnou zabudovaný A/D převodník (ty, které jsou vybavené přimo USB-C konektorem) anebo se o převod postará připojené zařízení, případně externí převodník.

Bezdrátová sluchátka jsou zpravidla vybavena rozhraním Bluetooth s podporou přenosu hudby a hlasu u těch, co jsou vybavena např. i mikrofonem. Nevýhodou bluetooth sluchátek je nutnost jejich nabíjení.

Mezi kabelovými nebo bezdrátovými sluchátky dnes najdeme všechny výše uvedené kategorie.

Z konstrukčního hlediska dělíme na uzavřená sluchátka, polootevřená sluchátka a otevřená sluchátka.

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte